English  فارسی  العربیه 
درب بطری آب معدنی
تولید درب بطری آب معدنی
13 تیر 1401
درب بطری دارو
ویژگی های درب بطری دارو
13 تیر 1401

کدام نوع قالب گیری برای درب بطری استفاده می شود؟

قالب گیری تزریقی

روشی که برای تولید درب بطری استفاده می شود ، « قالب گیری تزریقی » نام دارد. به کمک این شیوه می توان محصولات پلاستیکی با وزنی تا حدود 350 گرم تولید کرد. فرآیند قالب گیری تزریقی را می توان برای اکثر مواد ترموپلاستیک قابل بازیافت استفاده کرد.

درب بطری های پلاستیکی چگونه قالب گیری می شوند؟

درب بطری نیز از جمله محصولات پلاستیکی رایج است که روزانه میلیون ها عدد از آن در سراسر جهان تولید می گردد. بطری هایی پت که از مواد پلیمری برای تولید آن بهره گرفته می شود نیاز به یک درپوش مطمئن دارند. این درپوش ها باید ابعاد دقیقی داشته باشند و به خوبی بر روی بدنه بطری چفت شوند. لذا باید آب بندی درب بطری به درستی صورت پذیرد.

اغلب درب بطری‌های پلاستیکی از طریق فرآیندی به نام قالب‌گیری تزریقی تولید می‌شوند. در این فرآیند، گلوله های پلیمری ترموپلاستیک (معمولاً از پلی اتیلن ترفتالات PET استفاده می شود) در یک قیف فلزی حرارت داده شده تا جایی که بسیار نرم و انعطاف پذیر می گردند. (در این مرحله است که هر رنگ سفارشی به آن افزوده می گردد)

 تفاوت قالب گیری تزریقی با سایر قالب گیری ها در چیست؟

برخی از نمونه‌های متداول قطعاتی که توسط قالب‌گیری تزریقی ایجاد می‌شوند ، عبارتند از : درب بطری، شانه‌ مو و محفظه‌های کامپیوتر و تلویزیون. در صورتی که قطعه‌ موردنظر دارای ساختار انعطاف‌پذیر باشد ، « قالب‌گیری دمشی » احتمالاً همان چیزی است که به آن نیاز دارید. تولید بطری ، رایج‌ترین نمونه از محصولات « قالب‌گیری بادی » است. برای این کار نیاز به « پریفرم » می باشد.

مطلب پیشنهادی
درب بطری PET چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه قالب گیری درب بطری چگونه است؟

قالب ها اغلب از فولاد ضد زنگ بادوام ماشین کاری می شوند و هزاران بار در یک دوره تولید استفاده می گردند. هر قالب به گونه ای طراحی شده است که در هر بار استفاده، چندین درب بطری ( به طور مثال 8 درب برای یک نوع قالب) بسازد. طراحی آن ها بسیار پیچیده تر و مهم تر از هندسه مورد نیاز برای رسیدن به شکل نهایی درب بطری است. نه تنها باید آنقدر محکم به هم چسبانده شوند که هزاران پاسکال فشار را در طول پردازش تحمل کنند، بلکه باید قطعات را بدون آسیب رساندن یا بر جای گذاشتن اثری بر روی آن‌ها پس از تکمیل چرخه‌سازی بیرون بیاورند.

قالب‌های تزریق در ابعاد بسیار دقیق ساخته شده‌اند و تا جایی که ممکن است سطح کاملی دارند که به مهارت بالایی از سوی سازندگان ابزار و قالب‌ها نیاز دارد که آن ها را می‌سازند. در مورد درب بطری‌ها، خود قالب‌ها دارای شکل معکوس درب بطری هستند، از جمله نخ‌ها و هر چیزی که در بالا و/یا کناره‌های درب نقش بسته است. مهم است که این جزئیات طراحی از نظر ابعادی با سرد شدن قطعه در قالب ثابت بمانند و قالب باید طوری طراحی شود که قطعه به طور یکنواخت در داخل قالب خنک شود تا از اعوجاج شکل نهایی جلوگیری شود.

قالب گیری درب بطری

ملاحظات قالب گیری

بیشتر هزینه‌ای که صرف ساخت درب بطری می‌شود، روی قالب‌های مورد استفاده سرمایه‌گذاری می‌گردد. به همین دلیل است که از قالب‌گیری تزریقی اغلب در دوره‌های تولید بزرگ‌تر (یعنی در تعداد زیاد) استفاده می‌شود. قالب های مورد استفاده برای تولید درب بطری به دلیل پیچیدگی های موجود در آن، گران هستند و به عنوان قطعات زیر برش در نظر گرفته می شوند و ملاحظات طراحی قالب و ابزار خاصی را در بر می گیرند تا بتوان قطعات را پس از سرد شدن بدون آسیب جدا کرد. با این حال، زمانی که یک شرکت تولیدی روی قالب‌های با کیفیت بالا و پیچیده برای اندازه‌های استاندارد درب بطری سرمایه‌گذاری کرده است، می‌تواند مقادیر مشخصی را تولید نماید.

مطلب پیشنهادی
عرضه درب بطری پلاستیکی باکیفیت

پرشین درب آسیا 

واحد صنعتی پرشین درب آسیا با تولید روزانه هزاران درب بطری یکی از پرچم داران این حوزه در میان کشورهای خاورمیانه می باشد. همکاری و تعامل با شرکت های معتبر و مطرح کشورهای اروپایی موجب افزایش اعتبار این مجموعه گردیده است. درب بطری 28 میلی متری ،، درب 30 میلی متری ،، درب 38 میلی متری ،، درب 45 میلی متری ،، درب شورت نک 1881 و … از سری مجموعه انواع درب بطری تولید شده توسط این مرکز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.